Smaragdový prsteň Entrance to the Eden

Majstrovské klenotnícke diela

Smaragdový prsteň
Entrance to the Eden

High-end šperky

Exkluzívny smaragd v príťažlivom dizajne je
oslavou života a klenotníckeho kumštu

“Nič nie je intenzívnejšie ako zelená smaragdová... zrak sa obnovuje pohľadom na tento kameň.“
Plinius

Venušin kameň. Ísidin talizman. Posvätný symbol nesmrteľnosti. Aj takéto vzletné atribúty sa vzťahujú na smaragd, ktorý sa, podľa historických záznamov, predával na trhoch v Babylone už v roku 4000 pred naším letopočtom. Od tých čias sa mnohé zmenilo, no túžba po sýtozelenom drahokame zostáva rovnako silná. Ak pocítite volanie, nebráňte sa a vstúpte do nášho smaragdového raja. Možno na chvíľu, možno na celé roky, pretože „smaragd vraj ovplyvňuje podvedomé túžby človeka“. O tom vieme svoje, pretože od okamihu, keď sme uzreli istý nadpozemsky krásny 3,10 ct smaragd – až do bodu, kým sme ho finálne „korunovali“ v high-end šperku, ubehlo veľa inšpiratívnych dní, no aj (bez)senných nocí...

Od smaragdovej túžby k činu

Na dobré sa však oplatí čakať. Iba tak totiž môže vzniknúť klenot, ktorý presahuje naše fyzické zmysly – smaragdový prsteň Entrance to the Eden. „Smaragd, okolo ktorého sa odvíja celý príbeh šperku doslova ako z bájneho Edenu, nás zaujal svojou intenzívnou zelenou farbou na zahraničnom veľtrhu drahých kameňov už pred viacerými rokmi,“ uvádza nás do klenotníckej genézy špičkový gemológ Martin Mikuš. Unikátny zelený drahokam tak doplnil vzácnu zbierku drahých kameňov Mikušovcov a pokorne čakal na svoju veľkú chvíľu.

Entrance to the Eden – exkluzivita a elegancia

„Celá podstata ,statement‘ prsteňa Entrance to the Eden je prispôsobená centrálne osadenému smaragdu, kvôli ktorému sme niekoľkokrát upravovali veľkosť postranných diamantov tak, aby bol výsledok skutočne majstrovský,“ prezrádza autor tohto dizajnerského kúsku M. Mikuš. Všetky tieto, na prvý pohľad neviditeľné kroky, konzultoval s dlhoročnými kolegami z trenčianskej klenotníckej dielne. Detail za detailom, náhľad za náhľadom, názor za názorom, to všetko pomohlo dosiahnuť klenotnícky cieľ – nechať vyniknúť dominantný prírodný smaragd s rozmermi 11,47 mm x 8,15 mm. Fenomenálne je aj jeho ručné osadenie v rafinovane rozdvojenej šíne vykladanej 62 prírodnými briliantmi s tip-top čistotou VVS. Telo prsteňa je tvorené zo 14-karátového bieleho zlata, ktoré perfektne ladí s jemnými bezfarebnými diamantmi a súčasne bezchybne kontrastuje sýtozelenému smaragdu. Mimochodom, počuli ste o tom, že smaragd vsadený do zlata rozptyľuje nespavosť?

Prsteň Entrance to the Eden stelesňuje dokonalého adepta na rodinný dedičný šperk – je nadčasový, honosný, no zároveň jednoduchý a extrémne elegantný.

Expert na drahé kamene Martin Mikuš

Smaragd – najvzácnejší člen z rodiny berylov

Ak vás nadchol prepracovaný dizajn tohto nevšedného skvostu, no stále netušíte, prečo práve smaragd strháva na seba toľko pozornosti, možno vás zaujme nasledovné. Vďaka svojej sviežej kráse a vysokej hodnote patrí spolu s rubínom a zafírom do takzvanej „veľkej trojky drahokamov“. Medzi ušľachtilými berylmi najviac vyniká práve smaragd, ktorý za svoje pútavé zelené sfarbenie vďačí prítomnosti chrómu a vanádu. Ďalšou gemologickou pikoškou je, že prírodné smaragdy takmer vždy obsahujú inklúzie vytvárajúce krásne textúry. Ako vysvetľuje zanietený milovník drahých kameňov Martin Mikuš: „Dokonale čisté smaragdy sa v prírode v podstate nevyskytujú a inklúzie sú originálnym znakom drahokamu.“ Rovnako originálny je aj špecifický smaragdový výbrus, ktorý vymysleli súci zlatníci tomuto drahokamu doslova na mieru. Ide o brus obdĺžnikového alebo štvorcového tvaru so zrezanými rohmi, ktorý prebúdza prirodzenú krásu smaragdu a zároveň ho chráni pred mechanickým namáhaním. Dôkaz tejto brusičskej geniality môžete pozorovať aj na krivkách smaragdu v nenapodobiteľnom prsteni Entrance to the Eden.

Žiť svoj smaragdový sen

Či už tento rajský skvost darujete ako unikátny zásnubný prsteň alebo ako dar k výročiu svadby (smaragd je symbolom pre 20. a 35. výročie manželstva), vždy bude mať pre vás oboch špeciálny význam. Ako hovorí Martin Mikuš: „Vyjadrenie blízkeho človeka, spomienky, spoločné chvíle. To sú krásne a autentické atribúty vložené do neopakovateľnej hodnoty smaragdového prsteňa Entrance to the Eden.“ A možno presne toto znamená pojem „žiť nebo na zemi“.

Máte záujem o viac informácií a obhliadku tohto šperku?