O NÁS

VÁŠ RODINNÝ KLENOTNÍK

Svet šperkov možno prirovnať ku klasickej rozprávke – tam nie je v centre pozornosti iba krása hlavných hrdinov, ale najmä kvality reprezentované srdcom. V tomto prípade i prozaickými atribútmi – dôverou a odbornosťou – ktoré sú kmeňom nášho rodinného klenotníctva.

Ivan Mikuš - zakladateľ a generálny riaditeľ Mikuš Diamonds.

IVAN MIKUŠ

Zakladateľ a generálny riaditeľ Mikuš Diamonds

Martin Mikuš - expert na drahé kamene a výkonný riaditeľ Mikuš Diamonds

MARTIN MIKUŠ

Expert na drahé kamene a výkonný riaditeľ Mikuš Diamonds

Iveta Zimková Mikušová - dizajnérka a obchodná riaditeľka Mikuš Diamonds.

IVETA ZIMKOVÁ MIKUŠOVÁ

Dizajnérka a obchodná riaditeľka Mikuš Diamonds

JEDINÍ SLOVÁCI NA DIAMANTOVEJ BURZE

Sme hrdí, že môžeme diamanty nakupovať priamo, bez sprostredkovateľov. Naši čelní predstavitelia a experti na drahé kamene – Ivan Mikuš a jeho syn Martin – sú totiž jediní slovenskí členovia na najstaršej diamantovej burze sveta, so sídlom v Antverpách. Raritou je, že za vyše storočnú históriu burzy to bolo v roku 2009 prvýkrát, kedy sa členmi stali otec a syn súčasne. V praxi to znamená, že pri výbere diamantov nie sme limitovaní, pre klientov osobne vyberáme to najlepšie a stojíme si za kvalitou každého ručne vyrobeného šperku.

Mikuš Diamonds Antverpy

Diamantclub van Antwerpen Pelikaanstraat 62, Room 503 2018 Antwerpen, Belgium

+32 470 225 087
Viac info
Antverpy - sídlo najstaršej diamantovej burzy na svete.
Spektrálna analýza prírodných drahých kameňov.

SLOVENSKÝ GEMOLOGICKÝ INŠTITÚT

Slovenský gemologický inštitút (SGI) vznikol v roku 2002 ako naše hobby a súčasne sme tým reflektovali potrebu prístrojového vybavenia v dynamickom klenotníckom segmente. Budovali sme ho v duchu myšlienky, že „veľké veci sa netvoria impulzívne, ale sú súborom postupných krokov“. Aj preto je dnes SGI nielen nezávisle fungujúcim a excelentne vybaveným laboratóriom, ale tiež jedinou znaleckou organizáciou v odvetví drahých kameňov a teda aj najvyššou inštanciou znaleckej činnosti v odbore drahé kamene, klenoty a šperky na Slovensku.

GEMOLOGIA.SK

DOŽIVOTNÁ ZÁRUKA A BEZPLATNÝ SERVIS ŠPERKOV

Aby ste mali radosť z našich šperkov čo najdlhšie, poskytujeme na ne celoživotný bezplatný servis. Naši klenotníci zabezpečujú pravidelnú profesionálnu starostlivosť, aby boli šperky vždy v stopercentnom stave. Vďaka 25 ročnej tradícii firmy a sieti kamenných predajní sa na našu doživotnú záruku a bezplatný servis môžete vždy spoľahnúť.

VIAC INFO
Pár obrúčok zo žltého zlata položené na stole.

KLENOTNÍCKY DOM TRENČÍN

VLASTNÁ VÝROBA ŠPERKOV

V našej trenčianskej klenotníckej dielni ručne vyrobíme najviac diamantových šperkov ako aj klenotov s prírodnými drahými kameňmi na Slovensku. A to vďaka znamenitým klenotníkom, ktorí do šperkárskeho posolstva zapracovávajú niečo navyše – skutočné hodnoty a emócie. Jadro našej výroby tvoria nadaní a zruční majstri, ktorí vďaka dlhoročným skúsenostiam vedia, ako dostať z každého kameňa to najlepšie. Niekto by ich označil za umelcov, my ich vnímame ako kúzelníkov, pretože doslova vdychujú šperkom život.

Zahrievanie obrúče prsteňa plynovým horákom

Zahrievanie obruče prsteňa plynovým horákom

Vkladanie diamantu do korunky prsteňa

Vkladanie diamantu do korunky prsteňa

Vizuálna kontrola šperku počas leštenia

Vizuálna kontrola šperku počas leštenia

AKO TO U NÁS VYZERÁ

VIDEO Z VÝROBY

ŠPERKY NA MIERU PRESNE PODĽA VÁŠHO ŽELANIA

Nikdy nerobíme kópie šperkov iných majstrov (bez výslovného súhlasu ich autora) len na základe požiadavky klienta. Máme radi tvorbu a ešte radšej splnené sny našich klientov. Tešíme sa, že na „konci“ príbehu je vždy spokojný klient a jeho originálny šperk. Svojský charakter takéhoto unikátu môže prameniť z vysnívaných túžob, osobných motívov, duchovnej symboliky či iných špecifických parametrov. Navyše, ak klientovi dáme sľub, že daný šperk vyrobíme iba v jednom kuse, nikdy tento sľub neporušíme.

VIAC INFO
Prsteň z bieleho zlata s diamantmi a topásom vybrúseným do tvaru srdca.
Klenotníctvo Mikuš Diamonds - pohľad na vstup do predajne.

6 VLASTNÝCH KLENOTNÍCTIEV NA SLOVENSKU

Kúpou šperku sa iba začína celoživotná púť s naším zákazníkom. Záleží nám na tom, aby vás naše šperky nielen skrášľovali, ale vytvárali u vás pocit rodiny. Rodiny, s ktorou prežívate všetky kľúčové okamihy vášho života. Dnes nakupujete zásnubné prstene, o rok obrúčky, o dva roky šperk pre prvého potomka, neskôr skvost k výročiu… Aj z toho dôvodu sme „utkali“ sieť šiestich kamenných predajní, ktoré sú pulzujúcou tepnou našej rodinnej značky Mikuš Diamonds, kde s radosťou privítame zákazníkov z celého Slovenska.

KLENOTNÍCTVA

RUČNÉ OSÁDZANIE DRAHOKAMOV

Naši zlatníci osádzajú diamanty i farebné drahé kamene do všetkých šperkov ručne, vďaka čomu vieme garantovať perfektnú kvalitu vypracovania a uchytenia. Odbornosť a dlhoročné skúsenosti sú hlavnými devízami majstrov v našej klenotníckej dielni. Citlivé oko a zmysel pre detail dávajú výsledkom ich práce nadstavbu v podobe dokonale zhotovených klenotov.

VIAC INFO
Ručné osádzanie drahokamu do šperku

NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA V SRDCI TRENČÍNA

KLENOTNÍCKY DOM

Vybudovanie jedinečnej vlajkovej lode v historickom centre Trenčína – ku ktorému sa viaže náš rodinný aj pracovný príbeh – bolo našou veľkou radosťou a ešte väčšou výzvou. V tomto epickom priestore sofistikovane prepájame výrobu, administratívu, gemologické laboratórium a predajňu pod jednou strechou.

Klenotnícky dom Mikuš Diamonds - pohľad z Mierového námestia.

SÍDLO V SRDCI TRENČÍNA

Interiér klenotníckeho domu Mikuš Diamonds

INTERIÉR DÝCHA HISTÓRIOU

Schodište klenotníckeho domu Mikuš Diamonds.

PRECÍZNE PREVEDENÁ REKONŠTRUKCIA

REPLIKA UHORSKEJ KRÁĽOVSKEJ KORUNY V TRENČÍNE

Pod záštitou nášho klenotníckeho majstra Augustína Hôrku na nej pracovali tí najlepší. Vyjadrené rečou čísel: viac ako 1000 hodín klenotníckej tvorby, 362 ručne osadených prírodných perál a 98 drahokamov, z ktorých 85 je prírodného pôvodu. Všetky použité kamene boli brúsené na mieru podľa tvaru a proporcií originálnych drahokamov. Koruna je „odetá“ do striebra a vo finálnom kroku pozlátená, pričom jej celková hmotnosť je viac ako 2 kilogramy. Detailom, ktorý podčiarkuje výnimočnosť tohto diela, sú ručne maľované obrázky svätcov a apoštolov. Rovnako práce na korune sú realizované tak, aby sme sa čo najexaktnejšie priblížili originálu a technikám dávnych majstrov.

UHORSKAKORUNA.SK
Replika kráľovskej uhorskej koruny.

UHORSKÁ KRÁĽOVSKÁ KORUNA

VÝROBA REPLIKY KORUNY