Perlová brošňa Principessa del Lago

Majstrovské klenotnícke diela

Principessa
del Lago

High-end šperky

Jedinečná perlová brošňa
s najvyššou kvalitou perlete

Myšlienka je (k)rok k činu… Na začiatku tohto originálneho projektu stáli dvaja muži. Pán Tomio z Kobe, japonský pestovateľ a dlhoročný dodávateľ perál pre Mikuš Diamonds a Martin Mikuš, čelný predstaviteľ tohto prestížneho klenotníckeho domu. V roku 2009 mu stačilo jedno osudové stretnutie so špeciálnou kolekciou Nepravidelných perál majstra Tomia, aby sa neskôr rozhodol vdýchnuť dušu šperku v tvare labute, kde by práve dokonale nepravidelná perla harmonicky zapadla do éterického labutieho tela.

Elegancia, vlastná estetická hodnota, unikátnosť, krása prírody – to všetko som chcel spojiť do jednej podstaty.

Expert na drahé kamene Martin Mikuš

Lov na slečnu (ne)dokonalú

Niekedy sú však túžba a realizácia od seba vzdialené doslova na roky, najmä ak odmietate robiť akékoľvek kompromisy. Keď staviate svoje dielo na kvalite, neuspokojíte sa len tak s niečím. V duchu tohto princípu postupoval aj autor konceptu: „Počas hľadania tej najideálnejšej perly mi prešlo rukami obrovské množstvo kandidátok. No keďže tu nešlo iba o zámer nájsť krásny tvar, ale aj top kvalitu čisto bielej perly bez akýchkoľvek farebných podtónov, trvalo to niekoľko rokov.“ Takáto úroveň precíznosti nakoniec priniesla svetu fenomenálny klenot s organickým drahokamom – perlou s najvyššou kvalitou perlete, ktorej jedinečnosť spočíva v jej neštandardných kontúrach a brilantnom doladení do šperku – dámskej brošne – v podobe labute. Spojenie perly, pokladu kráľovien a labute, kráľovnej ladnosti, nie je náhodné. Obe sú vzácnym dielom prírody tak, ako je vzácnym dielom Mikuš Diamonds podmanivá Principessa del Lago!

Jej výsosť v najmenších detailoch!

Túto luxusnú brošňu však netvorí iba víťazná perla južných morí. Impozantné je aj zasadenie perly do 18- karátového bieleho zlata, ktoré, podľa perzského príslovia, pomáha v čiernych dňoch. V oku labute žiari modrý zafír – preslávený aj tým, že mu patrí čestné miesto v mnohých korunovačných klenotoch. Finálnu podobu tejto vznešenej labute korunuje 169 briliantov elitnej kvality o celkovej hmotnosti takmer 1 karát. Výroba tohto neopakovateľného skvostu zabrala klenotníckym majstrom v Trenčíne takmer dva roky, pričom pri jeho zrode intenzívne spolupracovali so špičkovými dizajnérmi z Japonska.

Originál je iba jeden!

Príbeh tak osobitý ako samotný šperk. S ničím neporovnateľný, nikým nenapodobiteľný – jediný svojho druhu! Rovnako ako neexistuje druhá identická perla, nemôže existovať ani identická Principessa del Lago! Vychádzajúc z faktu, že sa dnes nekompromisne kopíruje takmer všetko a mnohé produkty tak prichádzajú o svoju exkluzivitu, môže byť práve tento top šperk nadčasovou dedičnou záležitosťou. Prelína sa v ňom romantika, vášeň, dokonalá jednota, rovnováha života, pretože práve labuť & perla sú pre ženy symbolmi niečoho božského, akoby krehkého a zraniteľného, a pritom tak sebaistého a silného!

Máte záujem o viac informácií a obhliadku tohto šperku?