Smaragdový prsteň Morvena s diamantom | Mikuš Diamonds

Majstrovské klenotnícke diela

Smaragdový prsteň
Morvena

Smaragdový
prsteň Morvena

High-end šperky

Exkluzívny šperk Morvena je postavený na tom najlepšom prírodnom „stavebnom materiáli“ s unikátnou „deep green“ farbou smaragdu

„Tak ako v klasickej hudbe Beethoven, Bach a Mozart alebo v umení Leonardo da Vinci, Michelangelo a Rembrandt, vo svete farebných drahých kameňov predstavujú veľkú trojku rubín, zafír a smaragd.“
Martin Mikuš

Inými slovami ide o drahokamy, ktoré už pred niekoľkými tisíckami rokov v období starovekých kráľov boli symbolmi moci, ale aj svetského a duchovného bohatstva. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme výnimočné nuansy jedného z nich – „deep green“ smaragdu – ktorý vyniká nielen svojou zaujímavou farbou, ako aj rozmermi, ktoré mu dávajú fyzickú i citovú hĺbku. „Drahokam je emotívna vec,“ hovorí náš špičkový gemológ Martin Mikuš a jedným dychom dodáva, „je to predmet, ktorý vytvára emócie a odjakživa je hýbateľom týchto emócií krása a vzácnosť drahých kameňov.“

Smaragdový luxus Morvena

Krása smaragdu spočíva najmä v jeho farbe, ktorá je výsledkom prítomnosti chrómu alebo vanádu. V prípade prsteňa Morvena, ktorý je postavený na tom najlepšom „stavebnom materiáli“, ktorý nám príroda dala, je práve „deep green“ farba v centre primárnej pozornosti. Tieto hlboké odtiene tmavej zelenej farby oživujú smaragd s rozmermi 8,15 x 6,00 x 3,27 mm. Ručne osadený sa pýši aj ďalšou zaujímavosťou vo svete smaragdov – prešiel totiž minimálnou „minor“ úpravou.

Len zlomok smaragdov na trhu nebol podrobený úpravám – najčastejšie ide o vypĺňanie fraktúr cédrovým olejom s cieľom minimalizovať viditeľné inklúzie.

Expert na drahé kamene Martin Mikuš

Faktom však je, že smaragdy vyskytujúce sa v prírode, obsahujú takmer vždy inklúzie, ktoré sú jednak dôkazom prírodného pôvodu a zároveň tiež nenapodobiteľným znakom, teda niečo ako „rodným listom“ drahokamu.

Diamanty ako slzy šťastia

Kráľovským smaragdom nesmierne svedčia diamanty, niekedy máme dokonca pocit, že jedno sa „zrodilo“ pre druhé. Výnimkou nie je ani očarujúci prsteň Morvena, kde smaragd s hmotnosťou 1,19 ct dopĺňajú dva diamanty vo výbruse slza vo vynikajúcich parametroch čistoty IF, farby E a fluorescencie None. Mimochodom, výbrus. Ako vyvsetľuje Martin Mikuš, každý brusič ešte predtým, ako sa pustí do realizácie svojho diela, vytvorí detailný plán sledujúci dôležitý cieľ – najkrajší a najhodnotnejší možný diamant, ktorý mu potenciál surového kameňa ponúka. Každý jeden surový kryštál je totiž absolútne unikátny. Tvar kryštálu je preto rozhodujúcim faktorom vo vzťahu ku kráse a hodnote vybrúseného kameňa. Diamanty v prsteni Morvena sú teda citlivou kombináciou toho najlepšieho, jediný malý rozdiel medzi nimi je v karátovej hmotnosti 0,50 ct a 0,51 ct. Toto všetko tvorí vyšpičkované „telo“ skvostu Morvena v sviežom a príjemne kontrastnom bielom zlate.

Ako sa o smaragd starať

Tak, ako sa staráme o všetko, na čom nám v živote záleží, tak by sme mali pristupovať i k vzácnym šperkom, ktoré sa viažu k výnimočným okamihom. V prípade smaragdu treba myslieť na fakt, že napriek svojej pomerne vyššej tvrdosti (7,5 až 8 na Mohsovej stupnici tvrdosti) ide o citlivý drahý kameň. Je dôležité vyvarovať sa jeho čisteniu horúcou parou a ultrazvukom. Naopak bezpečné je jeho čistenie v špeciálnych čistiacich roztokoch. V našich klenotníctvach ponúkame takéto „refresh“ roztoky na pohodlné čistenie v domácom prostredí, ktoré zvládnete za niekoľko minút. Takisto sa k našim šperkom vzťahuje doživotná záruka a bezplatný servis prvej triedy, kde sa danému skvostu venujú po odbornej stránke skúsení klenotníci. Veríme, že toto ocení každý perfekcionista, ktorý preferuje jednoduchosť pretavenú do luxusu s vedomím, že kúpou šperku Morvena neopakovateľný príbeh iba začína – a to nielen medzi darcom a obdarovaným, ale aj medzi zákazníkom a klenotníkom.

Tento ikonický šperk si už
našiel svoju majiteľku a nie je
možné ho zakúpiť